חוגי ספורט לילדים

חוגי ספורט לילדים הם דבר חשוב מאוד. הם מאפשרים לילדים להנות מפעילות ספורטיבית שתורמת לבריאות הגופנית שלהם, הם מסייעים בפיתוח תחושת המסוגלות האישית של כל ילד, הביטחון העצמי שלו והדימוי העצמי שלו והם בעיקר מסיבים הנאה רבה לילד. לא מעט הורים שילדיהם רוצים להשתלב בחוגי הספורט או שמבינים את הערך של חוגי ספורט, יודעים כי כיום ניתן למצוא מגוון רחב של חוגים מעין אלה ועל כן, חשוב מאוד לדייק בבחירת החוג המתאים ביותר לכל ילד.

חוגי ספורט לילדים

באיזה גיל כדאי לרשום את הילד לחוג ספורט?

מכיוון שעד גיל 7 בערך ההתפתחות המוטורית והקואורדינטיבית של הילד מצויה בשלבי התהוות, חשוב לזכור כי בחוגים של ספורט שבהם יש לרכוש מיומנויות ספציפיות לא פעם הילד יתקשה. לכן, מומלץ להתחיל עם חוגי ספורט לילדים החל מגיל 7 ומעלה. בגילאים צעירים יותר ניתן לבחור עבור הילד בחוג התעמלות, תנועה או ריתמיקה שבהם הילד יוכל לחזק את השרירים שלו, לרכוש מיומנויות תנועה ולשפר את הקואורדינציה שלו.

באיזה חוג ספורט כדאי לבחור עבור ילדים?

מכיוון שכאמור, ההיצע כיום בתחום חוגי ספורט לילדים הוא גדול ומגוון, הנה כמה רעיונות לחוגים טובים עבור ילדים:

חוג כדורסל או כדורגל – מדובר על חוג שמתאים מאוד לילדים שכבר מגיל צעיר חולמים להיות שחקני כדורגל או כדורסל גדולים. מתחת לגיל 7 לא מומלץ לתת לילד להשתתף בחוג שבו הוא ילמד את כללי המשחק ויידרש לשחק על פיהם וכדאי לתת לילד להתנסות יותר במשחק חודשי. אולם, כאשר הילד מתבגר חוגי כדורגל או כדורסל שבהם לומדים את יסודות המשחקים יכולים לעניין ולאתגר אותו. כמו כן, הוא לומד כיצד לשחק בקבוצה, נהנה ממשחק תחרותי וגם לומד כיצד להפסיד בצורה טובה לפעמים.

חוג טניס – מדובר על מקצוע אשר דורש גמישות וקואורדינציה גבוהה. כמו כן, הוא דורש מהירות תגובה וזריזות, ועל כן לא מומלץ ללמוד טניס לפני גיל 6. גם אם בוחרים חוג טניס עבור הילד, כדאי לבחור עבורו חוג שפחות מתמקדת בטכניקה בשלב הראשוני ויותר בצדדים האתלטיים ובשיפור הקואורדינציה. ככל שהילד יתקדם הוא יוכל ללמוד גם את המרכיבים הטכניים של המשחק.

חוג שחייה – אין ספק כי חוג שחייה מהווה את אחד מהחוגים הפופולאריים ביותר בקרב ילדים. חוג שחייה ניתן להתחיל החל מגיל 5 וחצי והדבר תלוי ברצון של הילד. החוג שם דגש על שיפור ההרגלים של הילד, ההסתגלות לשהייה במים ועוד, ומטרתו היא להגביר את הביטחון וההנאה של הילד מהמים.

חוגי ריקוד מסוגים שונים – בין אם מדובר על חוג היפ הופ, בלט, ג'אז או כל סגנון ריקוד אחר, ילדים שאוהבים לרקוד ישמחו להשתלב בחוג המדובר, אשר יעניק להם את היכולת לרקוד בצורה רצינית יותר ולהנות מתנועה.

אומנויות לחימה – כיום ניתן למצוא חוגים שונים עבור הילדים בתחום אומנויות לחימה כגון: ג'ודו, קרטה, קפוארה, טאיקוונדו ואף קונג פו. בכל החוגים הללו משתמשים בחלקי הגוף לצורך הגנה מול יריב אחד או יותר. חוגי אומנויות לחימה משפרים את יכולת התנועה של הילד, מחזקים את הגוף שלו ותורמים לשיפר המשמעת העצמית שלו וכן הביטחון העצמי שלו. חשוב שהחוג יתקיים בקבוצות של עד 15 משתתפים ושהילד לא יהיה מתחת לגיל 6.

טרם אתם בוחרים את החוג, בררו מי המדריך והאם הוא מוכשר ומקצועי להעביר חוגי ילדים בתחום, וודאו שהחוג מתקיים במסגרת פרטית או ציבורית, וודאו שהאולם שבו נערך החוג מצויד במכשירים ואביזרי ספורט שונים אשר בטוחים לשימוש הילדים ורלוונטיים לשימוש עבורם וכן, הקפידו על קבוצה לא גדולה של משתתפים על מנת שהילד יקבל יחס הולם. 

טיפ חשוב נוסף הוא להתייעץ עם הילד לפני שרושמים אותו לחוג ספורט, להתחשב בדעתו, אך בד בבד לכוון אותו להחלטה שאכן תהיה נכונה עבורו. כמו כן, רצוי שתצפו יחד אתו בשיעור דוגמא על מנת לקבל החלטה נכונה.

אם עדיין יש לכם ספקות תמיד תוכלו לשמוע הרצאות בתחום של אנשי מקצוע כגון: ירדן ג'רבי הרצאה, אשר תעניק לכם ידע על תחומי ספורט שונים ואולי תסייע לכם לקבל החלטה.