קבוצת ריצה באבן יהודה – חווית ריצה של קהילה

בפברואר 2015  הוקם מועדון ריצה באבן יהודה  WERUN של רצי אבן יהודה, מועדון ריצה ייחודי של חברי המושבה והישובים הסמוכים [המועדון הוקם ע"י המאמן בועז גליק, תושב המושבה מזה 30 שנים].

ריצה באבן יהודה
ריצה באבן יהודה היא כבר הרבה יותר מתחביב, היא יצירה שלמה של תושבים המעוניינים להוציא מעצמם לטובתם ולטובת הקהילה וזאת הם עושים באמצעות הריצה

"הבחירה שלי בהקמת מועדון ריצה באבן יהודה לא נעשתה סתם. אני גדלתי במושבה וחוויתי בה חוויות שהיום כבר רחוקות מאיתנו. לאחר שירותי הצבאי והטיולים באמריקה התגוררתי מספר שנים בתל-אביב וברמת-גן. לאורך השנים גיליתי שריצה בקבוצה, מעבר לכך שהיא מאד מגבשת, היא עשויה להזיז קהילות שלמות קדימה, לפתח תרבות בקהילה ולפתוח צוהר לחכמת הגוף והנפש. רציתי לתת מעצמי למקום אליו תמיד שבתי בחזרה, אבן יהודה!"

מאז פתיחת המועדון  ועד היום, הצטרפו עשרות מתושבי המושבה למגמת הריצה באבן יהודה ו-WERUN חותמת את יום הולדתה ה-3.

"אני זוכר עד היום כל רגע בו הצטרפ/ה  רצ/ה חדש/ה, זה תמיד ריגש אותי כשהקבוצה התעצמה. לפני כל חורף המגמה שלי ברורה! להגדיל את כמות המצטרפים למועדון הריצה באבן יהודה בכדי שכולם ישרדו את החורף. זן גם הסיבה שהקבוצה שלנו כל הזמן מתרחבת ומתעצמת."

חדורי מוטיבציה ונחישות נפגשים חברי המועדון בכל יום ראשון ושלישי בשעות הערב (20:30) לאימון ריצה, גם בקור מקפיא וגם בימי הקיץ החמים, הם לא מוותרים וצולחים ביחד מרוצים רבים.

במועדון רשומים למעלה מ-30 רצים קבועים שמסייעים כל העת בתמיכה אישית וקבוצתית.

"כשהקמתי את הקבוצה לא באתי לשחק, הגעתי בכדי להשפיע! ידעתי שאם אני לא אוותר ואהיה תמיד נוכח עבור המתאמנים שלי אני אצליח ליצור מעגל רצים גדול ורחב. רוב הקבוצות הפועלות בארץ הם מאד מצומצמות וזה ממש לא עושה את אפקט העצמה הדרושה לנו הרצים, אנחנו צריכים יותר כוח בכל פעם שהאתגר מתעצם. יש לנו היום, מועדון רצים חזק ואנחנו רוצים לגדול אפילו עוד יותר."

הפוקוס של מועדון הריצה WERUN מתחלק בין מתאמנים רצים מתחילים לרצים מתקדמים. הרצים המתחילים זקוקים להרבה עידוד ובניית מוטיבציה פנימית ואילו המתקדמים זקוקים להכוונה מקצועית יותר ברמת התנועה והטכניקה. השילוב של מתאמנים מתחילים ומתקדמים מאפשר צמיחה מתמדת של כולם קדימה כקבוצה אורגנית.  מתוך ההבנה שבזירת הריצה המקומית רוב הקבוצות פונות לרצים מנוסים שעברו את השלב הראשון לבד.

מועדון הריצה WERUN מלבד היותו המועדון הרשמי של אבן יהודה הוא גם מפעל אנושי מרהיב של ליבת המושבה, לא כל מי שהצטרף לקבוצה התמיד, חלק עזבו, חלק פרשו לתקופה קצרה וחזרו וחלק התמידו, אבל מה שהיה בולט מן ההתחלה הוא שהסטנדרט של הרצים במושבה הוא גבוה. ברור לכולם היום שמדובר בקבוצת אריות שתעשה את המקסימום בכדי לרוץ ולהשתפר. בכל אימון שעובר, הריצה  של המתאמנים הופכת לאיכותית יותר ומהירה.

"כמו בחיים, הדברים נבנים בשלבים, בקבוצה אנחנו לומדים לחלק את היעדים לחלקים קטנים ולבנות את הדרך להצלחה שלב אחר שלב. ידעתי שבאבן יהודה גרים בעלי משפחות צעירות, שעובדים מן השעות המוקדמות של הבוקר עד שעות הערב, בדרך כלל עם ילדים ולכולם יש מטרה אחת, להצליח בחיים. המתאמן הוותיק ביותר שלנו סוגר כעת שנה, בחור מבריק, כריזמטי, מנהל של סוכנות ביטוח מצליחה באזור המרכז בתחילת דרכו היה רץ  5 ק"מ בממוצע 3 פעמים בשבוע, המועדון סייע לו להגיע למרחקים משמעותיים הרבה יותר והוציא אותו מהמקובעות של ריצה במסלול קבוע לאורך זמן".

לסיכומו של עניין, ריצה באבן יהודה היא כבר הרבה יותר מתחביב, היא יצירה שלמה של תושבים המעוניינים להשקיע בעצמם למענם ולטובת הקהילה וכמובן גם לקצור תוצאות.