נעליים אורטופדיות – מי צריך ואיך זה עוזר?

כפות הרגליים שלנו נדרשות לשאת את משקל הגוף ולאפשר לנו לנוע בקלות, לעמוד על הקרקע בצורה יציבה, לשמור על שיווי המשקל ולבלום זעזועים. בכף הרגל יש עצמות רבות, גידים, רצועות ומפרקים המאפשרים לנו לעמוד בצורה יציבה על משטחים שונים, אך בעידן המודרני אנחנו פחות פעילים מבחינה גופנית וגם תנועות המפרקים בכפות הרגליים מותאמות למשטחים הישרים בסביבה המודרנית כמו מדרכות, כבישים, מרצפות, משטחי בטון ומסלולי ריצה מיוחדים. 

לכן, לא מעט אנשים בכל הגילים סובלים מבעיות אורטופדיות נפוצות ומעומס רב על כפות רגליהם, ועוד רבים אחרים סובלים מבעיות מבניות בכפות הרגליים, ולאחר אבחון מקצועי אפשר להתאים עבורם נעליים אורטופדיות ומדרסים. חשוב להקפיד על נעליים המתאימות באופן מושלם לכפות הרגליים, במיוחד אם סובלים מבעיות אורטופדיות שכיחות כמו דלקת בגיד הקרסול, יבלות, דורבן בכף הרגל, שברי מאמץ, פלטפוס, דלקת במפרק וכיוצא בזה.

נעליים אורטופדיות – מי צריך ואיך זה עוזר?

מי צריך נעליים אורטופדיות?

על פי הסטטיסטיקה כ-70% מהאוכלוסייה הבוגרת בישראל סובלת מכאבי גב ורגליים, מכאבי שרירים ומפרקים ומבעיות אורטופדיות שונות. העומס הרב המופעל על כפות הרגליים עשוי לגרום לכאבי כרוניים בגב וברגליים, להתפתחות בעיות שכיחות בכפות הרגליים ובמפרקי הרגליים ועוד. כמו כן, ישראלים רבים סובלים מנפיחות בכפות הרגליים, מבעיות כמו א-סימטריה במבנה כף הרגל, ממחלות כמו סוכרת, מיבלות חוזרות ומכאבים כרוניים בעקב ובחלק הקדמי של כף הרגל, וחשוב להתאים עבורם נעליים אורטופדיות בהתאמה אישית.

לנעליים האורטופדיות יש תפקיד חשוב מאחר והן מספקות מענה איכותי ובריאותי למגוון רחב של בעיות רפואיות. הנעליים האורטופדיות מתאימות בין השאר לאנשים העומדים כל היום על הרגליים בזמן העבודה, והן מתאימות גם לבעלי מוגבלויות שונות, לנכים הסובלים מבעיות בכפות הרגליים ובשרירים רגל,  לספורטאים, לחיילים, ולכל מי שסובל מבעיות בזרימת הדם.

את הנעליים האורטופדיות מתאימים באופן אישי למטופל, הן פותרות בעיות שונות וכאבים, משפרות את איכות החיים ומבטיחות יציבה טובה יותר, הליכה נוחה ומניעת בעיות בכף הרגל.

איך נעליים אורטופדיות יכולות לעזור לכם?

נעליים אורטופדיות בנויות בהתאמה אישית לפי מידה (או לפי מידת גבס), ניתן לרכוש נעליים הנמכרות בחנויות נעליים וציוד ספורט או במכוני האורטופדיה. נעליים אורטופדיות בהתאמה אישית מיוצרות במכונים המציעים שירות זה, הן עשויות מחומרים איכותיים ועמידים ומייצרים אותן בשיטות טכנולוגיות חדישות. הנעל האורטופדית מספקת תמיכה מושלמת ומדויקת בנקודות הנדרשות בכף הרגל, הן מפזרות לחצים, משפרות את היציבה ותנועת ההליכה, מפחיתות כאבים ומשפרות את זרימת הדם.

בנוסף מקובל להתאים מדרסים אורטופדיים המתאימים לנעל האורטופדית, המדרסים נשלפים וניתן להשתמש בהם גם בנעליים אחרות. הנעליים כוללות עקב יציב הבנוי משני חלקים עיקריים – עקב מוצק עד לגובה של 4 ס"מ ומייצב יקב וקרסול החובק את העקב לצורך בקרת תנועה ושיפור היציבות.

במרכז הנעל האורטופדית יש תמיכות וחיזוקים לתמיכה מושלמת בקשת האורכית, וקדמת הנעל בנויה כך שכל האצבעות מונחות במקומן ללא לחץ. סוליית הנעל חייבת להיות קשיחה ומייצרים אותה מחומרים עמידים.

שימוש במדרסים

מדרסים אורטופדיים בהתאמה אישית הם אביזר אורטופדי נפוץ, המדרסים משפרים את היציבה ותנועת ההליכה, מפחיתים עומסים, מפזרים לחצים ומתקנים ליקויי הליכה או יציבה. את המדרסים מכניסים לתוך הנעל, אפשר להעבירם בין נעליים שונות והם מיוצרים מחומרים עמידים.